Co jste dělali posledních pět let?

Co se stane, když otázku: „Kde se vidíte za pět let?“ otočíte a zeptáte se:
„Co jste dělali posledních pět let?“

Zavzpomínejte, co se ve vašem životě v posledních pěti letech odehrálo významného a vyberte z každého roku pár momentů, které ten rok definovaly, které tomu roku daly význam, příchuť.

Takové momenty, díky kterým se zpětně orientujete a dokážete určit, čím byl zrovna ten který rok typický nebo silný. ⭐️

Proč se takovou otázkou zabývat?

Když nám chybí podpora zvenčí, potřebujeme umět nacházet sílu sami v sobě. A tu sílu nám mohou dodávat všechny zářivé okamžiky, které najdeme ve své minulosti. Jsou to momenty úspěchů, radosti, prozření, ale i překonání obtíží nebo momenty, kdy jsme sami v sobě našli netušenou sílu něco změnit.

Pokud si nevedete deník, sedněte si s tužkou a papírem, proberte se fotkami, nakoukněte do svých příspěvků na facebooku a instagramu :-) a sepište si zářivé momenty svých posledních pěti let.

Doporučení: Hned vzápětí si založte svou galerii zářivých okamžiků, která se začne plnit počínaje dneškem. Může to být deník, nástěnka, lahev na vzkazy… cokoliv kreativního vás napadne a budete mít chuť touto formou zaznamenávat své radosti, ze kterých můžete kdykoliv načerpat zrovna potřebnou sílu.

Berte to jako výzvu, půjdu vám příkladem :-)

Vím, že to není snadná výzva. Sama jsem s ní strávila několik dní. Vzpomínky mi zaměstnávaly hlavu i srdce. Nacházela jsem momenty radostné i neradostné.

A chci vám říct něco hlavně k těm neradostným. Každý z nás je ve svém životě najde, v každém z těch jednotlivých roků zřejmě nějaké budou.

To důležité je, že UŽ BYLY. Pokud dnes vzpomínáte na nějakou bolest, znamená to, že jste šli dál navzdory a došli jste ke dnešku. Teď stojíte tady a koukáte zpátky. Jste jiní, než jste byli. Minulost, je váš zdroj síly.

Tato uvědomění jsou nesmírně důležitá pro pěstování vlastní sebeúcty, vyrovnanosti a vnitřní síly.

Moje pětiletka je tady:

⏪ Rok 2015 pro mě byl rokem, kdy jsem se doslova sbírala ze dna, kam mě poslal náročný, toxický partnerský vztah. Zpětně tento rok vnímám jako rok obratu sama k sobě a znovunacházení své vlastní hodnoty, identity a síly. Hlavu i srdce jsem čistila na cestách. Symbolicky to byl vlastně rok nacházení nových životních cest.

⏪ V roce 2016 jsem se vrátila ke studiu záhad osobnosti, zákoutí mysli, nevyzpytatelnosti emocí a obecně našeho lidského chování a rozhodování. Absolvovala jsem výcvik v koučování a výcvik metod zážitkové pedagogiky.

Rok 2016 se do mé osobní historie zapsal taky jako rok stavby domu a protože jsme stavěli napolo svépomocí, léto jsem strávila na lešení s kleťákem a pivem a natahovala fasádu. Nezapomenutelný zážitek…

V tomto roce jsme taky poprvé vyrazily s mojí mámou na společnou dovolenou a oslavily její kulatiny.

⏪ Rok 2017 je pro mě rokem konců a nových začátků.

Přestěhovali jsme se, takže dům se nám povedl 😊

Odešla jsem ze stálého zaměstnání na volnou nohu a zažívala první krize čerstvého podnikatele. Tyto krizové momenty mi odhalovaly další podoby mé osobnosti, která se rvala o své místo na slunci, o svou svobodu. To přineslo pár bouří ve vztazích. Všechny ve zdraví přežily. Silnější jsem já, silnější jsme spolu. 😊

A nakonec se tento rok do mého srdce zapsal i jako rok úmrtí mého dědečka. I tuto událost do své galerie řadím, připomínám si tím všechno, co nechci zapomenout.

⏪ Rok 2018 se nesl ve znamení hledání pevné půdy pod „volnou nohou“ 😊

Začala jsem tvořit online seriál Sebekoučování.

Absolvovala jsem tantrický výcvik, který mi otevřel nový úhel pohledu na sexualitu, prožívání, vnímání těla a doteku a práci s tělesnou energií. Díky němu ale také hlouběji nahlížím problematiku mezilidských vztahů obecně.

Tento rok také předznamenal blížící se velkou životní změnu a přijetí nové životní role rodiče. Zpětně je pro mě rokem naprosto nové životní energie.

⏪ A rok 2019 se stal úplně jednoduše rokem ZMĚN. A to změn veškerých životních návyků, tempa i osobních plánů a přesvědčení. Zkrátka, a tuším, že jako mnoho novopečených rodičů, jsem zjistila, že je úplně jedno, co chci a co si myslím já, dítě to chce vždycky jinak…

▶️ Rok 2020 ještě není u konce a i přes všechny náročné momenty, omezení, ekonomické propady, které rok přinesl globálně v souvislosti s onemocněním Covid, ho v osobní rovině vnímám jako rok hlubokých rodinných vztahů, rok péče a pomoci, jako rok lásky, radosti a vděčnosti.

A to jsou všechno hodně silné, zářivé momenty, ze kterých můžu v budoucnu čerpat energii! ❤️

Jak vypadá Vaše galerie zářivých okamžiků?

🧤 Chopte se hozené rukavice. Udělejte průzkum ve své paměti i ve svých fotkách. Vyberte z každého roku posledních pěti let pár pro vás významných momentů a připojte k nim fotku nebo komentář.

Udělejte si výzvu hlavně sami pro sebe. Dejte dohromady všechny zářivé okamžiky, všechny momenty, ze kterých dnes pohledem zpět můžete čerpat sílu a energii.

A pokud chcete, můžete své zářivé momenty sdílet. Inspirujte ostatní v komentářích. 😊

TIP:

Pokud zvažujete, že by pro Vás mohla být přínosná spolupráce s koučem, ale ještě si nejste jistí, vyplňte si krátký dotazník. Poslouží Vám pro urovnání myšlenek.

Dotazník najdete >>tady<< – můžete si ho nechat poslat e-mailem nebo si ho vyplnit rovnou online.

Další články:

Ženské poradní kruhy

Pokud vám občas v blízkých vztazích chybí pocit důvěrnosti, přijetí bez posuzování, pocit, že jste slyšena a pochopena, přijďte načerpat sílu a inspiraci do kruhu, který vám poskytne podporu a prostor pro sdílení i seberozvoj.