Co vám uniká?

Složité situace v našich životech vyžadují, abychom se na chvíli zastavili a vnímali je ve více rovinách. Práce s metaforou nám tady může být hodně užitečná.

Dnes vám přinášíme ještě ohlédnutí za létem a nové koučovací otázky k metafoře voda – konkrétně „tekoucí voda“.

Nechte se tedy unášet proudem, třeba pro sebe zrovna dnes pod hladinou objevíte nějakou zásadní odpověď.

Abyste z metafory dostali co nejvíc, používejte naše pracovní listy. Otázky vás povedou a pomohou vám pojmenovat i to, co na první pohled nemusí být zřejmé.

U tekoucí vody je možné vnímat spoustu odlišných charakteristik a proto i v metaforické rovině můžeme nacházet spoustu odlišných témat jako osvěžení, radost z pohybu, divokost, nespoutanost, ale taky téma očištění, mít možnost něco nechat plynout, odplynout, propustit, rozplynout, rozpustit nebo být v plynutí (neboli ve flow).

Nechte na sebe působit povídání o vodě i osobní příběh Anity spjatý s vorařstvím a vnímejte, jak právě k vám v tento moment voda promlouvá. V pracovním listu, najdete všechny doprovodné otázky.

A pokud vám metafora naťukla nějaké konkrétní životní téma a vy chcete pochopit hlubší souvislosti a najít řešení, dejte vědět! Společně tomu při koučování přijdeme na kloub.

Další články:

Ženské poradní kruhy

Pokud vám občas v blízkých vztazích chybí pocit důvěrnosti, přijetí bez posuzování, pocit, že jste slyšena a pochopena, přijďte načerpat sílu a inspiraci do kruhu, který vám poskytne podporu a prostor pro sdílení i seberozvoj.