Reflexe & Záměry

Sotva se loučíme s rokem starým a vítáme rok nový a už se to valí – plány, předsevzetí, co změníme, co zahodíme, čeho chceme letos dosáhnout atd. a už nás zase honí ten pocit, že bychom měli šlápnout do pedálů.

A to jsme se ještě ani nestihli rozhlédnout, protáhnout se a zjistit, že je nový den… 

Není kam spěchat. Statistika říká, že většina předsevzetí, která s chutí poctivě zahájíme prvního ledna, se nedožije prvního února. Tak si v lednu ještě hoďte nohy nahoru a dopřejte si nejdřív klidný prostor k tomu, abyste se ohlédli jakou horskou dráhu jste loni vlastně absolvovali.

Stáhněte si pdf k tisku „Reflexe & Záměry“ a vemte si ho k ruce

  • až si budete v klidu meditovat s čajem,
  • využijte reflektivní otázky u večeře s rodinou,
  • nebo pozvěte své přátele na videocall a udělejte z reflexe starého roku společenskou událost.

Staňte se pozorovatelem a sledujte jaké se vynořují vzpomínky i náhlé vhledy.

Projděte si fotky i diář, abyste si v paměti oživili, co se za celý rok odehrálo.

Popřemýšlejte, jakým výzvám jste čelili, v čem jste se zlepšili, co jste se naučili nového, co byste udělali jinak a vyvoďte z toho závěry a ponaučení.

Vraťte se k důležitým momentům a oživte pocity, které vás v uplynulém roce doprovázely. Co jste se o sobě díky nim dozvěděli?

Setrvejte v pocitu vděčnosti a oslavte, co se povedlo.

A teprve pak se začněte koukat dopředu. I s tím vám PDF pomůže.

Posílám vám přání všeho dobrého! Ať vás v následujícím roce neopouští humor a pozitivní energie a jste zdraví na těle i na duši!

Další články:

Ženské poradní kruhy

Pokud vám občas v blízkých vztazích chybí pocit důvěrnosti, přijetí bez posuzování, pocit, že jste slyšena a pochopena, přijďte načerpat sílu a inspiraci do kruhu, který vám poskytne podporu a prostor pro sdílení i seberozvoj.